13.02 – Kocham Polskę! Przyjdź i odbierz plakat w Poznaniu

Kocham Polskę – to społeczna akcja reklamowa zainicjowana przez Młodzież Wszechpolską. Celem przedsięwzięcia jest promocja postaw patriotycznych i miłości do Ojczyzny.

Jeśli chciałbyś otrzymać egzemplarz plakatu tegorocznej Kampanii
Kocham Polskę
rozdawać je będą we wtorek, 13 lutego 2018 o
godzinie 17:00, przy pomniku Starego Marycha.

Jeżeli chciałbyś odebrać plakat w innym terminie, napisz na fanpage „Kampania Kocham Polskę” . Skontaktują się z Tobą i ustalicie możliwość odbioru.

„W tym roku nawiązujemy do 100-lecia odzyskania przez Polskę
niepodległości. Ta podniosła rocznica jest świętem każdego Polaka. To właśnie w 1918 roku, po 123 latach zaborów i niewoli, Polska wróciła na mapy Europy i świata. Niepodległość odzyskaliśmy przede wszystkim dzięki duchowi patriotyzmu, jaki utrzymał się wśród naszych rodaków w tych trudnych czasach. Tegorocznym projektem plakatu chcemy przypomnieć, szczególnie młodym Polakom, o postaciach, które na wszystkich możliwych płaszczyznach prowadziły naród do upragnionej wolności.
Takimi postaciami niewątpliwie byli Roman Dmowski – dyplomata i twórca nowoczesnej idei narodowej, Ignacy Jan Paderewski – orędownik sprawy polskiej na zachodzie oraz Józef Piłsudski – dowódca Legionów. Dla wolnej Polski poświęcili swoje życie. Najlepiej jak potrafili pokonali trudności, które postawił przed nimi los.
Dziś naszym obowiązkiem jest oddać Im należny szacunek i pokazać współczesnym pokoleniom Polaków, iż nasza Ojczyzna, dzięki wspólnemu wysiłkowi wszystkich jej obywateli, może osiągać rzeczy wielkie.”

źródło: Kampania Kocham Polskę