25 kwietnia – Uwolnić Alfiego Evansa

Spotkajmy się na Placu Wolności  w godzinach 18:00 – 19:00 by zamanifestować nasz sprzeciw dla skandalicznych decyzji brytyjskiego sądu i by wesprzeć rodzinę Alfiego Evansa, która od dawna prowadzi heroiczną batalię o życie syna.

Alfie Evans to kilkuletni chłopiec cierpiący na nieznaną chorobę neurologiczną. Leży w szpitalu Alder Hey w Liverpoolu. Sąd wydał niedawno decyzję o odłączeniu go od aparatury podtrzymującej go przy życiu. Dodatkowo, w sytuacji, gdyby Alfie nadal żył, sędzia Hayden polecił wykonać zastrzyk podawany skazańcom na egzekucjach, który spowodowałby chemiczne uduszenie Alfiego. Wszystko to w „jego interesie” (!).

Lekarze dawali chłopcowi 3 minuty życia bez aparatury, ale mylili się. Po 10 godzinach Alfie dalej oddychał samodzielnie. Tym „zasłużył” na ponowne podłączenie do aparatury i odrobinę wody. Odrobinę, bo rodzice informują, że lekarze praktycznie nie dają mu jeść, ani pić. Chcą go po prostu zagłodzić i wykończyć.

Batalia o życie Alfiego trwa od dawna. Rodzice wielokrotnie odwoływali się od decyzji sądów po to, by Alfie mógł dalej korzystać z opieki. Ostatnio Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii wydał decyzję: Alfie ma być odłączony od aparatury, a dla „pewności” ma mieć zaaplikowane śmiercionośne zastrzyki. Przy łóżku chłopca stanęła policja, na wypadek, gdyby rodzice chcieli porwać dziecko, a ojciec dostał zakaz dotykania syna pod groźbą oskarżenia o napaść (!). Do sprawy włączyło się państwo włoskie nadając Alfiemu obywatelstwo – dzięki temu ambasador opóźniał wykonanie wyroku. W Liverpoolu wylądował też samolot, którym przyleciała Mariella Enoc – dyrektor rzymskiego szpitala Bambino Gesù. Samolot cały czas czeka w gotowości, by mógł w każdej chwili zabrać Alfiego do Włoch. Za Alfiem Evansem oręduje też papież, a wraz z nim rzesza katolików.

Pokażmy, że nie zgadzamy się na bezduszność sądów, lekarzy i urzędników brytyjskich i przyjdźmy na Plac Wolności. Przynieśmy ze świeczki, tabliczki, białe kwiaty i pluszaki. Na tę sprawę nie można być obojętnym!

źródło : https://www.facebook.com/events/2028875990771539/?notif_t=event_calendar_create&notif_id=1524665608311043