Marsz Zwycięstwa 2018!

Niezmiernie miło nam poinformować, że w tym roku odbędzie się (już ósmy) Marsz Zwycięstwa – celem upamiętnienia daty 16 lutego 1919 r., a więc daty rozejmu w Trewirze, faktycznie sankcjonującego zwycięstwo Powstania Wielkopolskiego.


Po bardzo udanych Marszach w Kaźmierzu, Gostyniu i Ostrowie Wielkopolskim – zgodnie z wcześniejszą deklaracją, nad rok przed setną rocznicą samego wydarzenia – kontynuujemy organizację tego wydarzenia na landach. W tym roku gościć będziemy w Gnieźnie.

Marsz odbędzie się w sobotę, 17.lutego – a więc już za półtora tygodnia i będzie idealnym początkiem kibolskiego weekendu, który zwieńczy niedzielny mecz u siebie z Pogonią.
Zaczynamy o 16.00 przy Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich 1918/19 w Gnieźnie (adres: ul. Pocztowa 11), skąd Powstańcy ruszyli na pruskie koszary, a kończyć będziemy przy grobie najsłynniejszego bodaj gnieźnieńskiego Powstańca Wielkopolskiego – kpt. Pawła Cymsa, którego szczątki zostały przypomnijmy pochowane z honorami w Gnieźnie, na cmentarzu św. Piotra i Pawła 27 grudnia 2013 roku.Przypominamy o flagach powstańczych!

Więcej informacji: Marsz Zwycięstwa 2018