Uroczystości Dnia Flagi 2018 – program

Flaga na budynku wywieszona z okazji Święta Niepodległości

Oficjalne uroczystości Dnia Flagi (2 maja ) rozpoczną się  przed budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. O godzinie 11:30 zainauguruje je wciągnięcie flagi i odśpiewanie hymnu państwowego. Po wystąpieniu wojewody i koncercie Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, w samo południe aleją Niepodległości ruszy Parada 100 kabrioletów w barwach narodowych. Otworzy ją Rolls-Royce Silver Ghost z 1907 roku.

Replika tego auta powstawała siedem lat, z czego aż dwa lata zajęło zbieranie dokumentacji technicznej. Jego właściciel – Jerzy Golba, przyjedzie na paradę z okazji Dnia Flagi prosto ze Środy Wielkopolskiej. W uroczystym przejeździe swój udział zapowiedzieli właściciele kabrioletów z Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Torunia, a nawet szwedzkiego Malme.

Przystrojone w barwy narodowe auta przejadą ulicami Poznania rozpoczynając od alei Niepodległości, następnie przez Garbary, Królowej Jadwigi, obok Pomnika Powstańców Wielkopolskich i dotrą do Miasteczka Cabrio, usytuowanego na parkingu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego od strony ul. Kościuszki. W miasteczku powstałym na płycie parkingu będzie można podziwiać kabriolety, wziąć udział w konkursach, a także zdobyć gadżety przygotowane specjalnie na Dzień Flagi z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Partnerem Parady Cabrio jest LOTTO, a współorganizatorem wydarzenia fundacja Cabrio Poland.

Organiaztorem jest Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

źródło: http://www.poznan.uw.gov.pl/